SPA – atpūta ķermenim un prātam

Pastāvīga spriedze darbavietā, neskaitāmi pienākumi mājās, sadzīves strīdi un nebeidzamas problēmas, ko nepieciešams atrisināt – visi šie faktori spēj būtiski ietekmēt tavu pašsajūtu, veicinot nervozitāti, hronisku nogurumu un nodarot kaitējumu veselībai. Dažkārt pietiek ar labu grāmatu vai īsu pastaigu svaigā gaisā, lai prāts atpūstos, un tu sāktu justies labāk. Taču ir reizes, kad enerģiju palīdz atgriezt tikai ilgstoša atpūta un veselīgs miegs.

Pēdējā pusgada laikā mans ikdienas ritms ir uzņēmis vēl nebijušu tempu. Ierastos darbus ir papildinājuši vairāki jauni pienākumi, turklāt esmu iesaistījusies dažādos projektos, kas tāpat prasa lērumu mana laika un enerģijas. Mans atalgojums ir pieaudzis, taču tāpat arī mans stresa līmenis un nogurums. Brīžiem, atnākot mājās no darba, šķiet, ka vienīgais, uz ko esmu spējīga, ir iekrist gultā un tur arī palikt līdz nākamās dienas pusdienlaikam. Tomēr tas nav iespējams. Mājās mani gaida bērni, kam jāpalīdz mācībās un jāgatavo vakariņas, vairāki steidzami e-pasti, uz kuriem nepieciešams atbildēt pēc iespējas ātrāk, un vēl virkne pienākumu, kurus neviens cits manā vietā nepaveiks. Arī nedēļas nogales jau sen kļuvušas par darba dienām. Tās izmantoju, lai paveiktu tos darbiņus, kam iepriekš nav bijis laika.

Šis dzīves ritms ir atstājis ievērojamu iespaidu uz manu pašsajūtu un veselību. Ik dienu mokos ar muguras sāpēm – šķiet, ka katrs ķermeņa muskulis ir nospriegots līdz pēdējam, un ir reizes, kad pat niecīgākās kustības man sagādā grūtības. Arī sportam laiku jau sen vairs nav iespējams atlicināt. Citi pienākumi šķiet daudz būtiskāki. Tāpat jau vairākus mēnešus mokos ar bezmiegu. Pirms gulētiešanas liekas, ka aizmigšu tiklīdz mana galva skars spilvenu, taču tad, kad beidzot esmu nokļuvusi gultā, miegs mani neapciemo pat vairākas stundas. Šķiet, ka esmu nokļuvusi apburtajā lokā – negulēšanas un stresa dēļ jūtos pārgurusi, taču aizmigt un relaksēties nespēju.

Kad ciemos no galvaspilsētas atbrauca māsa, viņa, mani ieraugot, bija patiesi šokēta. Noguruma pēdas bija redzamas manā sejā, turklāt biju zaudējusi vairākus kilogramus svara. Uz jautājumu, kad pēdējo reizi esmu atpūtusies, atbildēt nevarēju. Visi mani mēģinājumi relaksēties, pievēršoties iemīļotajām nodarbēm, bija cietuši neveiksmi. Māsa ierosināja, ka varētu palikt ar bērniem, kamēr es aizbraucu uz SPA Daugavpilī. \Studiju laika draudzene, kas tur dzīvoja, jau sen mani bija aicinājusi ciemos, un SPA varētu būt tieši tas, kas vajadzīgs, lai beidzot nomierinātu manu satraukto prātu.

Pēc ilgas pierunāšanas piekritu. Draudzene bija patiešām priecīga mani redzēt un tūlīt pat aizveda uz goodstayhotels Daugavpilī. Šajā elegantajā viesnīcā esot SPA, ko viņa apmeklē regulāri, turklāt tas esot labākais SPA Daugavpilī – pilnvērtīga atpūta un relaksācija izcilos apstākļos.

Viesnīcā mūs sagaidīja laipns un atsaucīgs personāls, kas mūs aizveda uz atpūtas zonu. Nolēmu uzsākt savu SPA kūri ar hidromasāžas baseinu. Sajūtot vieglo masāžu, ko radīja gaiss un ūdens, sajutu, kā saspringtie muskuļi nedaudz atslābst – tā bija lieliska sajūta, taču galvā turpināja jaukties domas par to, kā bez manis tiek galā mājinieki un cik daudz nepabeigtu darbu mani gaida pirmdien. Kad sāku savas pārdomas izteikt skaļi, draudzene mani nokaunināja, norādot, ka šī nedēļas nogale ir domāta tikai atpūtai, un teju vilkšus aizvilka mani uz turku pirti ar aromterapiju. Karsējoties uz smaržīgās lāvas, mani beidzot pārņēma ilgi gaidītais miers. Tovakar vairākkārt apmeklējām arī saunu un kārtīgi izpeldējāmies baseinā ar pretstraumi. Bija tik patīkami sajust ūdens viļņus un saprast, ka ķermenis beidzot atslābis. Visā šajā procesā pat nepamanīju, ka vairs ne reizi neesmu iedomājusies par darbiem – tik lieliski atpūtusies beidzot jutos.

Pēc izcili pavadītā vakara devāmies pie draudzenes uz mājām. Bijām plānojušas vēl dažas stundas pasēdēt, lai nedaudz papļāpātu, taču, atbraucot mājās, mūs pievarēja miegs. Pirmo reizi vairāku mēnešu laikā es aizmigu uzreiz un nākamajā rītā beidzot jutos pilnīgi izgulējusies, moža un gatava jaunai dienai. Visiem pilsētas viesiem un arī pašiem pilsētniekiem es varu ieteikt apmeklēt goodstayhotels SPA Daugavpilī – tā bija neaizmirstama pieredze, kas atnāca tieši tad, kad man bija visvairāk nepieciešama.