Padomi, kā atpazīt auto, kurš bijis iesaistīts ceļu satiksmes negadījumā

            compensaNe visiem ir pietiekami daudz naudas, lai nopirktu jaunu un skaistu automašīnu. Vairums dod priekšroku lietota transportlīdzekļa iegādei, meklējot tādu mašīnu, kura būt gan atbilstošā stāvoklī, gan arī pieņemamā cenā. Diemžēl labu kvalitāti par zemu cenu atrast ir ļoti grūti. Ir gadījumi, kad auto tirgoņi, cenšoties nopelnīt, māna pircējus, pārdodot tiem šķietami lieliskā stāvoklī esošus transportlīdzekļus ar nelielu nobraukumu. Tieši tādēļ pircējiem jābūt gudriem un jāzina, kā atpazīt auto, kura pagātnē ir ceļu satiksmes negadījumi.

            Septiņas pazīmes, kas var liecināt par to, ka automašīna ir iekļuvusi ceļa satiksmes negadījumā:

  1. Pievērsiet uzmanību automašīnas lukturiem. Ja auto, kuru grasāties pirkt, nav oriģinālie lukturi, visbiežāk tas liecina par to, ka šis transportlīdzeklis ir iekļuvis ceļu satiksmes negadījumā. Protams, ļoti reti var gadīties arī tādi entuziasti, kuri speciāli tos nomainījuši, taču šāda iespēja ir maza.
  2. Nomainītas drošības jostas. Drošības jostas tik viegli neplīst, tādēļ galvenais iemesls, kādēļ tās tiek mainītas, ir iekļūšana avārijā.
  3. Acīmredzams virsbūves remonts. Ja uz automašīnas virsbūves redzama špakteles kārta, kas jau sāk plaisāt, turklāt tādās vietās, kur parasti bojājumi tik ātri nerodas, var secināt, ka mašīna ne vienu vien reizi ir remontēta. Un bieži vien virsbūves remontu iemesls ir negadījumi.
  4. Atšķirības elementos. Ja redzams, ka, piemēram, auto dubļusargi nav piestiprināti vienādā līmenī, starp lukturiem un spārniem novērojamas pārāk lielas atstarpes, kā arī lukturi nav pietiekami stingri un atbilstoši iestiprināti, ņemiet vērā, ka šīs detaļas ir noņemtas un pēc tam atkal neveiksmīgā veidā stiprinātas klāt.
  5. Rūsa. Šis ir viens no automašīnu lielākajiem kaitniekiem. Lai arī agri vai vēlu teju ikviena mašīna sastopas ar rūsu, lieli un acīmredzami korozijas bojājumi var liecināt par to, ka mašīna ir bijusi remontēta pēc smaga trieciena.
  6. Asimetrija virsbūvē. Kā jau minējām, ja redzams, ka virsbūves detaļas nepieguļ tā, kā paredzēts vai starp detaļām redzamas spraugas, var secināt, ka mašīna ir remontēta vai nu pēc avārijas vai arī sliktā autoservisā.
  7. Dokumentu neesamība. Lai arī automašīnas tehniskā kārtība ir ļoti svarīga, nepieciešams pievērst uzmanību arī tam, vai visi nepieciešamie dokumenti ir pieejami. Ja auto tirgotājs izvēlas neizpaust kādu informāciju par mašīnu vai jums rodas aizdomas, ka viņš ko slēpj, tas var liecināt par to, ka ar auto kaut kas nav kārtībā. Tāpat esiet piesardzīgi, ja transportlīdzekļa īpašnieks neko nevar pateikt par auto vēsturi.