Logu tonēšana – jā vai nē?

logu tonēšanaVasara, kura ir saulaina un karsta, ir liels pārbaudījums automašīnu šoferiem. Lai glābtos no karstuma esot automašīnā, ir divi varianti – kondicionēšanas sistēma vai tonētie logi. 

Šoreiz apskatīsim automašīnu stiklu tonēšanas iespējas un palīdzēsim Tev izlemt – tonēt vai netonēt.

Tonēti automašīnu stiki ir vilinoši jebkuram automašīnas šoferiem, jo tas ir ne tikai glābiņš no karstas saules, bet arī veids, kā noslēpt salonu no ziņkārīgām acīm. Stiklu tonēšana ir daudz vienkāršaka nekā kondicionēšanas sistēmu uzstādīšana, tāpēc auto stiklu tonēšanas meistariem vasaras periods ir aktīvais darba laiks. 

 

Tonējošo stiklu plēvju ABC

Automašīnu logu plēvēm piedāvājumu klāsts ir gana plašs, jo tās ir pieejamas ne tikai dažādos veidos un toņos, bet arī tiek izgatavotas no dažādiem materiāliem. 

 

Plēvju veidi pēc to mērķa un funkcijas

 • Spoguļplēves – tās ļauj iegūt vienvirziena redzamības efektu;
 • Matētas plēves – automašīnu vizuāli padara modernāku, tās ir necaurspīdīgas un ar matētu stikla efektu;
 • Pretsaules plēves – glābiņš no karstas saules un tveices;
 • Triecienizturīgās un pretšķembu plēves – izgatavotas no bieza, izturīga matriāla, kas pasargā automašīnas stiklu no trieciena un gadījumā, ja stiklu cenšas izsist jeb ir avārija, tad stikls nesašķīst sīkos gabaliņos;
 • Dekoratīvās un dizaina plēves – šoferi, kuriem ir radošas idejas un vēlme izvairīties no klasiskā piedāvājuma, izmanto iespēju radīt savu unikālo dizainu, papildus ļaujot plēvei pildīt savu pamata funkciju. 

 

Uzklāšana un garantija

 

Auto logu tonēšanas plēves tiek ražotas no speciāla poliestera, to pamatā ir vairākas vai viena struktūrās krāsotas, mikroplānas kārtas. Svarīgi ir izvēlēties kvalitatīvu materiālu un uzņēmumu, kurš spēj piedāvāt augstas klases uzlīmēšanas pakalpojumu, kā arī ražošanas procesā izmanto jaunākās tehnoloģijas. Jo kvalitatīvāk plēve tiks izgatavota un uzlīmēta, jo ilgāk tā kalpos. 

 

Logu plēves tiek testētas arī ražotāju laboratorijās, kur tām tiek doti garantiju termiņi, piemēram, ir plēves, kurām tiek piešķirta mūža garantija, kas nozīmē, ka šāda plēve spēs izturēt visu savu kalpošanas laiku. 

 

Plēvei tiek uzklāta līme, kas nodrošina pielipšanu pie stikla. To jāuzklāj īpaši rūpīgi un precīzi. Otrā plēves puse tiek pārklāta ar caurspīdīgu skrāpējumizturīgu kārtu, kas ļaus vieglāk plēvi kopt un aizsargās no ārējām ietekmēm. Papildus visbiežāk tiek uzklāts metalizēts mikroslānis, kas ir galvenais elements, lai logs ar plēvi aizturētu saules karstumu un ultravioleto staru ietekmi uz salonu. 

 

Kādi ir plusi auto stiklu tonēšanai?

 • Ar tonēto plēvi nosegtie logi pasargā automašīnas salonu no ultravioletajiem stariem, kas ir ne tikai kaitīgi cilvēkam, bet arī automašīnas salona materiālam – stari izbalina krāsu. 

 

 • Ja saplīsīs automašīnas stikls (kāds centīsies to izsist vai notiks avārija), tad stikls nesašķīdīs sīkos gabaliņos, bet pielips pie tonētās plēves. Vērts pieminēt, ka avārijas jeb ceļu satiksmes negadījuma gadījumā ir iespējams saņemt kompensāciju arī par logiem, bet tad ir jābūt aktīvai OCTA apdrošināšanai. Visizdevīgāko OCTA apdrošināšanu var piedāvāt OCTA kalkulators, kurā jebkurš var atrast sev izdevīgāko apdrošināšanas piedāvājumu;

 

 • Kvalitatīva un gaumīgi piemeklēta automašīnas stiklu tonēšanas plēve var ļoti uzlabot auto izskatu. Protams, par dizainu var konsultēties pie tonēšanas meistariem, lai tie iesaka, kas varētu ne tikai pasargāt automašīnu no karstuma, bet arī gaumīgi uzlabot tās kopskatu. 

 

Kādi ir mīnusi auto stiklu tonēšanai?

 • Tumšā, lietainā vai apmākušā laikā caur tonētiem stikliem ir sliktāka redzamība;
 • Jābūt drošam par kvalitāti, jo slikts materiāls un uzklājums, var plēvei likt lobīties nost, un var nākties to atkārtoti mainīt. 

 

Ņem vērā!

 • Pirms izvēlies stikla tonēšanas plēvi, noskaidro, kāds ir plēves ražotājs, un vai par to ir pieejama informācija internetā;
 • Uzmanies, ja meistars piedāvā lētu tonēšanas plēvi un ilgu garantiju. Bieži vien meistari cer uz to, ka automašīnu pārdosi un par plēves bojājumu garantiju būsi aizmirsis;
 • Svarīgi ir arī tas, kur un kā tonē automašīnas stiklus. Notonēt stiklus kvalitatīvi var tad, ja meistaram ir tīrs apģērbs un rokas, telpas ir gaišas un tīras. Automašīnai, kuras stiklus tonēs, arī pašai jābūt tīrai un nomazgātai;
 • CSDD prasība – gaismas caurlaidība aplīmētajā joslā nedrīkst būt mazāka par 70 %.  Pēc likuma drīkst uzstādīt no 3-10 % tonējošās plēves, piemēram, 5 % tonējums izskatās kā caurspīdīga plēve. Priekšējos stiklus un vadītāja sāna logus tonēt nedrīkst.