KASKO apdrošināšanas polise

Kasko tavam auto

Gadījās sastapt sen neredzētu paziņu. Protams, kā jau ierasts, sarunas uzsākas ar jautājumu par to, kā sokas, kas labs sadarīts, un kā dzīve vispār. Izrādās, mans paziņa iegādājies jaunu auto, ieguldījis tajā mazu bagātību, bet nu domā kā nodrošināt savu garāžu ar visdažādākajām drošības sistēmām, un pagalmā salicis kustību sensorus. Dārga mašīna nāk komplektā ar bailēm par tās drošību! Ja godīgi, ne jau tikai par dārgām mašīnām jābaidās – negadījumi atgadīties var ar visām, tikai jaunu un tikko gādātu vairāk žēl, nekā tādu, kas jau pāris gadus braukta un vairs nešķiet tik spoža un rūpīgi sargājama. Arī mans paziņa atzina, ka ar laiku tomēr jāiegādājas būšot KASKO – miegs mierīgāks sanākšot.

Nevar nepiekrist – ar KASKO auto īpašnieki laikam patiešām guļ nedaudz mierīgāk, kā tie, kam KASKO nav. Pat ja auto patiešām jau pāris gadu braukts, nobružāts un vairs nav tikko iegādāta auto spozmes, arī tādam KASKO varētu būt gluži noderīga. Jo īpaši, ja auto ikdienā ir nepieciešams un bez tā iztikt pagrūti – tad jāsargā, lai kāds arī nebūtu.

Ko tad īsti KASKO dara, jeb kā pasargā auto un no kā? Vienkārši – tā pasargās gan īpašnieku, gan viņa auto, rūpējoties gan par drošības sajūtu, kad sēdies pie stūres, un arī tad, kad guli, gan par situācijām tad, kad kāds negadījums būs notici. KASKO apdrošināšanas polise pasargā no tādiem riskiem, kā vētras bojājumi, zibens spēriens, krusas radītie bojājumi, uguns vai priekšmetu radītie bojājumi un nekvalitatīva ceļa seguma radīti bojājumi, zādzības vai aplaupīšana, kā arī ceļu satiksmes negadījumi un dzīvnieku nodarīti bojājumi. KASKO nodrošina pret visiem ikdienā sastopamajiem bojājumiem automašīnai.

Pirms iegādāties KASKO, jāpārliecinās, ka auto ir maksimāli nodrošināts ar standarta drošības sistēmām, lai varētu vispār iegādāties apdrošināšanas polisi. Kā saka – kas pats sevi sargā…

Ir divas drošības sistēmas, ar kurām jābūt aprīkotam auto – skaņas signalizācijai, kas reaģē uz visu auto elementu un, automašīnai jābūt aprīkotai ar imobilaizeri. Ir apdrošinātāji, kas pie KASKO iegādes var prasīt papildus drošības funkcijas – pretaizvilkšanas sistēmu, GPS uztvērēju un citas, bet tās nav obligātas prasības pie visiem apdrošinātājiem. Kad KASKO piegādāts un mierīgs miegs atgūts, var būt drošs par savu auto. Apdrošināšanas polise nenodrošina, ka nekas nenotiks – to visi saprotam, bet cik daudz vienkāršāk risināt šādas nepatīkamas situācijas, kad auto ir bijis apdrošināts ar KASKO, nekā nez tā.