Kas ir kredīti internetā?

interneta kredīts

 

Pavisam droši var teikt, ka būs atrodami izteikti maz cilvēku, kuriem nebūs ne jausmas par to, kas ir ātrie kredīti un kā tie ir saņemami, bet, protams, ka nekas nav viennozīmīgs un vienmēr ir iespēja pastāstīt ko jaunu par lietām, kas jau zināmas, jo jauninājumi tiek ieviesti regulāri un par tiem nepieciešams darīt zināmu plašākai publikai un lietotāju lokam. Pamats būtu skaidrs – atrodi aizdevēju, nosūti pieteikumu un gaidi naudu, bet nereti mēdz būt nianses par kurām aizdevuma ņēmējs vai nu neaizdomājas, vai nemaz nezin par to esamību. Kopš ātro aizdevumu ienākšanas Latvijā, ir pagājuši jau daudzi gadi, kas nozīmē to, ka šī sfēra noteikti ir attīstījusies un ir arī dažādi jauninājumi un daudz citu inovāciju tieši ātro kredītu sfērā.

Kas ir mainījies?

Ja ņem vērā faktu, ka ātrie kredīti ir Latvijā zināmi jau gadus sešus, ja ne vairāk, tad loģiski, ka lielākā daļa cilvēku ir informēti par to, kā tie darbojas, bet ir lietas, kas loģiski ir mainījušās un kurām nepieciešams pievērst uzmanību, lai darījums noritētu korekti. Ja agrāk tika piedāvāta iespēja saņemt atlīdzību par to, ka piesaisti draugus un aizņemas arī viņi, tad nu šādu iespēju neviens nepiedāvā, jo tāds ir LNKA lēmums. LNKA jeb Latvijas Nebanku Kredītdevēju Asociācija ir salīdzinoši nesen izveidota, jo pirms pāris gadiem aktualizējās problēmas ar tiem klientiem, kuri aizdevumus neatmaksā tīšuprāt un arī lielie kavējuma procenti radīja diskusijas daudzu vidū. Kopš ātrie kredīti internetā ir kļuvuši tik populāri to kontrolē ir iesaistījušās dažādas iestādes, piemēram, PTAC un ir speciāli izveidota jau iepriekš minētā Latvijas Nebanku Kredītdevēju Asociācija. Šādā veidā tiek regulēta ne tikai aizdevumu izsniegšana, bet arī tas, kā notiek komunikācija starp aizdevēju un kredīta ņēmēju. Tā pat ir mainījušās soda procentu likmes, kas nu nepārsniedz paša aizdevuma apmēru. Tātad – ja izņēmies 100 eiro, tad līgumsods nebūs augstāks par šādu pašu summu.

Ņemt vai neņemt?

To kāds un vai vispār aizdevums ir nepieciešams, noteikti zināt tikai Jūs paši. Tas nozīmē, ka pirms aizdevuma ņemšanas nepieciešams rūpīgi apsvērt visus par un pret un pats galvenais to, vai spēsiet aizdevumu laikus atmaksāt. Daudzi ir pret dažādiem kredītiem un aizdevumiem jebkādās to izpausmēs, bet atzīsiet, ka loģiski domājoši cilvēki saprot, ka aizdevumi arī jāatmaksā, jo tādējādi tiek aiztaupīts daudzas problēmas ne tikai īstermiņa, bet arī ilgtermiņā. Pats galvenais – netiek sabojāta kredītvēsture, kas ir viens no galvenajiem nosacījumiem tam, lai nākotnē būtu iespējams saņemt jebkāda veida aizdevumu un kaut vai iegādāties preces līzingā vai uz nomaksu.