Buying-tips

Īstermiņa vai ilgtermiņa auto noma

Ir situācijas, kad bez automašīnas iztikt teju nav iespējams – šis transportlīdzeklis ir neaizstājams palīgs gan ikdienas gaitās, gan atpūšoties un ceļojot. Automobilis sniedz komfortu un ļauj efektīvi plānot laiku, kas mūsdienās ir viens no būtiskākajiem faktoriem ne tikai biznesa pasaulē, bet arī privātajā dzīvē. Ja tev nav sava personiskā auto, taču tas kādu iemeslu dēļ nepieciešams, izdevīgākais risinājums ir auto noma. Ja auto tev vajadzīgs kā pagaidu risinājums, izvēlies īstermiņa nomu, savukārt, ja plāno automašīnu izmantot pastāvīgi, izdevīgāka būs ilgtermiņa noma jeb auto līzings.

Ērta vieglā automašīna vai ekskluzīvs spēkrats: automašīnas noma uz nelielu termiņu

Īstermiņa auto noma ir piemērots risinājums visdažādākajās situācijās. Ja tev vajadzīgs auto, taču tavam transportlīdzeklim gadījusies kāda ķibele, ja vēlies iznomāt automašīnu, apceļojot svešas zemes, vai arī ja gribi izīrēt kādu nestandarta auto, piemēram, limuzīnu vai minivenu – izvēlies uzticamu pakalpojumu sniedzēju, un tu ātri un ērti iegūsi auto savā lietošanā. Īstermiņa noma palīdzēs ne tikai gadījumos, kad bez automašīnas neiztikt, bet arī tad, ja vēlies izbaudīt vēl nebijušu pieredzi, piemēram, apsēsties pie kabrioleta, ātra sporta auto vai gluži ekskluzīvas automašīnas stūres.

Izvēloties pakalpojuma sniedzēju, ņem vērā gan piedāvāto automašīnu cenas un tehnisko stāvokli, gan atsauksmes par uzņēmumu – dod priekšroku uzticamai kompānijai, tādējādi pasargājot sevi no riska tikt apkrāptam. Tā kā auto nomas pakalpojums pēdējo gadu laikā kļuvis arvien populārāks, šo lauciņu nelegālas peļņas gūšanai nereti izvēlas arī dažādi krāpnieki. Automašīnas tiek piedāvātas par neticami zemu cenu vai īpaši izdevīgiem nosacījumiem, taču rezultātā klientam netiek atgriezta drošības nauda, netaisni tiek piemērota papildu samaksa vai rodas citas grūtības. Pirms nomā auto rūpīgi izpēti līguma nosacījumus – kas iekļauts īres maksā, kāds ir pieļaujamais auto nobraukums, kā arī pārliecinies, ka automašīna ir apdrošināta – tādējādi tev nebūs jāuzņemas finansiāla atbildība, ja auto tiks nozagts vai bojāts.

Tāpat ņem vērā, ka automašīnu ir svarīgi atgriezt atpakaļ tādā pašā stāvoklī, kādā to esi saņēmis, turklāt paveikt to laikus – pretējā gadījumā tev var nākties šķirties no īres maksas par papildu diennakti. Ja auto atgriez lidostā, rēķinies, ka process var būt laikietilpīgāks nekā esi paredzējis. Tāpat vēlams iegūt apstiprinājumu, ka auto nodots labā stāvoklī, tādējādi tu izvairīsies no nepatīkamiem pārsteigumiem nākotnē.

Automašīna biznesa vajadzībām: auto līzings ilgtermiņā

Vadošais nomas pakalpojumu sniedzējs Eiropā Sixt līzings piedāvā arī īpašu pakalpojumu korporatīvajiem klientiem – iespēju saņemt auto līzingā, proti, izīrēt mazu, vidēju vai lielu autoparku uz noteiktu laika periodu. Izvēloties šo pakalpojumu tiek ietaupīti ne tikai līdzekļi, bet arī resursi – visas nomas automašīnas tiek pārraudzītas, regulāri apkoptas un rūpīgi uzraudzītas. Šis pakalpojums ir piemērots uzņēmējiem, kas vēlas automašīnas izmantot ikdienas darbā – tādējādi ikvienas kompānijas īpašnieks var būt pārliecināts gan par darbinieku auto kvalitāti, gan par to, cik efektīvi noris darbs – ikkatru automašīnu iespējams aprīkot ar GPS uzraudzības sistēmu, tādējādi sekojot līdzi tam, kā tiek realizēts dienas plāns.

Pilna servisa ilgtermiņa auto īre ļauj parūpēties ne tikai par klienta tēlu un darba efektivitāti, bet arī ievērojami ietaupīt laiku. Tā kā automašīnu tehniskā apskate, apdrošināšana, nodokļu nomaksa, remonts, riepu maiņa un citi svarīgie uzdevumi būs autoparka vadības pārraudzībā, laiku būs iespējams veltīt uzņēmuma izaugsmes plānošanai un īstenošanai.