Hipotekārais kredīts

Hipotekārais kredīts – risinājums dažādām situācijām

 

Ja ir radusies situācija, kas saistīta ar naudu, tās vajadzību un ierobežotām iespējām īstenot savas ieceres, tad ir ļoti svarīgi šādā brīdī saglabāt vēsu prātu un objektīvi izanalizēt visas iespējas, lai nonāktu pie atrisinājuma.

Ir dažādas iespējas, kā iegūt trūkstošos naudas līdzekļus, bet katram no šādiem risinājumiem ir arī savas sekas un nosacījumi, ar kuriem mums jārēķinās.

Tāpēc katra iespēja rūpīgi jāizvērtē, jo naudas lietās pārsteidzīgs lēmums var būt ļoti nepatīkams. Tiem, kuri meklē iespēju iegūt papildus naudas līdzekļus, viens no drošākajiem un ilgtermiņā izdevīgākajiem risinājumiem ir hipotekārais kredīts.

Kāpēc? Lasiet tālāk un uzziniet.

Hipotekārā kredīta priekšrocības

Hipotekārais kredītsHipotekārais kredīts ir izdevīgs risinājums finansiāli grūtās situācijās, jo tas piedāvā labus aizdevuma nosacījumus.

Tāpēc, ka hipotekāro kredītu izsniedz pret nekustamā īpašuma ķīlu, aizdevējs tam var piedāvāt izdevīgāku procentu likmi.

Tas nozīmē, ka kredītņēmējam būs mazāka kopējā kredīta summa, zemāki ikmēneša maksājumi un arī izdevīgāki līguma nosacījumi.

Hipotekāro kredītu parasti var atmaksāt arī ilgākā termiņā, lai aizņēmējam nebūtu pārāk liela daļa no regulārajiem ienākumiem jānovirza kredītmaksājumiem.

Piemēram, nebanku aizdevējs „Latvijas Hipotēka” hipotekāros kredītus izsniedz uz termiņu pat līdz 10 gadiem. Tas nozīmē, ka klients var izvēlēties sev izdevīgāko atmaksas termiņu.

Citiem kredītu veidiem tik elastīgs atmaksas termiņš parasti netiek piedāvāts. Un, ja tas ir savienojumā ar zemu procentu likmi, tad situācija ir kredītņēmējam izdevīga.

Tāpēc pirms izvēlaties kādu citu risinājumu, izpētiet piedāvājumus un apsveriet, vai hipotekārais kredīts nebūs labāks risinājums.

Ja ir mēķis ietaupīt un garantēt sava budžeta stabilitāti, tad hipotekārais kredīts to arī sniegs.

Hipotekārais kredīts – dažāda veida izdevumiem

Visticamāk, ka aizspriedumi un nepilnīga informācija radījusi situāciju, kad iedzīvotāji hipotekāro kredītu uzskata tikai par līdzekli nekustamā īpašuma iegādei.

Tomēr tas ir maldīgs priekšstats, jo nekustamā īpašuma iegāde ir tikai viens no vairākiem hipotekārā kredīta pielietojuma veidiem.

Jau pieminētā „Latvijas Hipotēka” izsniedz hipotekāros kredītus dažādām savu klientu vajadzībām – jau minētajai nekustamā īpašuma iegādei, mājokļa remontam un renovācijai, kredītu apvienošanai, kādiem lielākiem plānotiem vai arī negaidītiem izdevumiem, kādi var piemeklēt ikvienu ģimeni.

Bet hipotekārais kredīts arī var būt veids, kā īstenojat savus ilgi lolotos sapņus vai ieceres. Gadās, ka pēkšņi jūsu priekšā ir kāda iespēja, kas otreiz dzīvē var negadīties.

Navvajadzības laist to garām tikai tāpēc, ka trūkt naudas. Izdevīgi noformēts hipotekārais kredīts var būt risinājums visām šīm situācijām.

Tāpat hipotekāro kredītu savā labā var izmantot arī uzņēmēji, lai palielinātu apritē esošos līdzekļus, paplašinātu savu darbību, konkurētspēju.

Hipotekārais kredīts var būt daudzpusīgs finanšu instruments, ja to izmanto saprātīgi un mērķtiecīgi.